Home | Tournament Info| The Zone | Top Athletes | Submit Info | Upcoming Schedules| Sports Links | OTR Gallery | Advertise!
 
 
Live chat by Boldchat






Xtra Coverage
Rollie Lane
Tiger Grizz
NIC All Star Game

Baseball
Submit Info
season schedules
next 7 days games
last 7 days scores
standings
stat leaders
power rankings
tourney info
message board
Softball
Submit Info
season schedules
next 7 days games
last 7 days scores
standings
stat leaders
power rankings
tourney info
message board
Track & Field
Submit Info
season schedules
upcoming meets
meet results
tourney info
message board
Golf
Submit Info
season schedules
upcoming matches
match results
tourney info
message board
Tennis
Submit Info
season schedules
upcoming matches
match results
tourney info
message board
B Basketball
Submit Info
season schedules
next 7 days games
last 7 days scores
standings
stat leaders
power rankings
tourney info
message board
G Basketball
Submit Info
season schedules
next 7 days games
last 7 days scores
standings
stat leaders
power rankings
tourney info
message board
Wrestling
Submit Info
season schedules
next 7 days
results
rankings
tourney info
message board
IdahoWrestlingNews
Football
Submit Info
season schedules
standings
stat leaders
power rankings
tourney info
message board
Volleyball
Submit Info
season schedules
standings
stat leaders
power rankings
tourney info
message board
Boys Soccer
Submit Info
season schedules
standings
stat leaders
power rankings
tourney info
message board
Girls Soccer
Submit Info
season schedules
standings
stat leaders
power rankings
tourney info
message board
X-Country
season schedules
results
message board
Features
Top Athletes
The Zone
SportsBoards.com
OTR Photo Gallery
Info Area
Advertising Info
Friends of IS
The IHSAA
State Records
01-02 Trnmnts
Contact Us!
Classifieds
FAQs
THE PAST
2001-2002
2000-2001
1999-2000
1998-1999
1997-1998

2003-2004 State Track & Field Championships

4A

Girls 100 Meter Dash 4A
===================================================================
Class Record: * 12.55  2002        Tiffany Anderson, Burley
     Overall: # 12.07  1989        Julie Briggs, Highland, Pocatello
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nataucha Lowry            11 Vallivue               * 12.4hQ  3
  2 Christina Gamboa          12 Bishop Kelly             12.8hQ  2
  2 Jena Bubak                11 Jerome                   12.8hQ  1
  2 Heather Jones             11 Madison                  12.8hQ  1
  2 Natalie Rea               10 Hillcrest                12.8hQ  2
  6 Sunny Katsilometes        10 Century                  12.7hQ  3
  7 Daunielle Williams        12 Bishop Kelly             12.9hq  1
  7 Amy Thomas                12 Burley                   12.9hq  2
  9 Jessica Johnson           11 Kuna                     13.0h   3
  9 Anna Katsilometes         12 Century                  13.0h   2
 11 Allison Hein              12 Sandpoint                13.2h   3
 11 Chelsey Furniss           12 Rigby                    13.2h   2
 11 Whitney Woodland          11 Hillcrest                13.2h   1
 14 Kara Bermensolo           10 Bishop Kelly             13.3h   3
 15 Nichole Cordon            10 Rigby                    13.4h   1
 16 Chelsee McLaughlan        11 Blackfoot                13.5h   2
 -- Amy Dyck                  12 Sandpoint                   DQ   1

Girls 100 Meter Dash 4A
=======================================================================
Class Record: * 12.55  2002        Tiffany Anderson, Burley
     Overall: # 12.07  1989        Julie Briggs, Highland, Pocatello
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Nataucha Lowry            11 Vallivue                 12.70    10
  2 Sunny Katsilometes        10 Century                  12.85     8
  3 Christina Gamboa          12 Bishop Kelly             13.11     6
  4 Natalie Rea               10 Hillcrest                13.16     5
  5 Jena Bubak                11 Jerome                   13.19     4
  6 Heather Jones             11 Madison                  13.21     3
  7 Daunielle Williams        12 Bishop Kelly             13.29     2
  8 Amy Thomas                12 Burley                   13.50     1
Preliminaries
  9 Jessica Johnson           11 Kuna
  9 Anna Katsilometes         12 Century
 11 Whitney Woodland          11 Hillcrest
 11 Chelsey Furniss           12 Rigby
 11 Allison Hein              12 Sandpoint
 14 Kara Bermensolo           10 Bishop Kelly
 15 Nichole Cordon            10 Rigby
 16 Chelsee McLaughlan        11 Blackfoot
 -- Amy Dyck                  12 Sandpoint

Girls 200 Meter Dash 4A
===================================================================
Class Record: * 25.65  2002        Melissa McLimore, Jerome
     Overall: # 24.86  1988        Julie Briggs, Highland, Pocatello
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Nataucha Lowry            11 Vallivue                 25.8hQ  1
  1 Sunny Katsilometes        10 Century                  25.8hQ  2
  3 Elizabeth Wahl            10 Century                  26.0hQ  1
  4 Heather Jones             11 Madison                  26.3hQ  2
  4 Jena Bubak                11 Jerome                   26.3hQ  2
  6 Lindsay Brady             10 Bishop Kelly             26.1hQ  1
  7 Christina Gamboa          12 Bishop Kelly             26.2hQ  1
  8 Linsey Abo                12 Burley                   26.4hQ  2
  9 Maren Ericson             11 Kuna                     26.3h   1
  9 Kasie Scott               11 Rigby                    26.3h   1
 11 Chelsey Furniss           12 Rigby                    26.6h   2
 12 Kara Bermensolo           10 Bishop Kelly             27.3h   2
 13 Allison Hein              12 Sandpoint                27.4h   1
 14 Jocelyn Avery             10 Post Falls               27.5h   2
 15 Christy Owsley            11 Blackfoot                27.9h   1

Girls 200 Meter Dash 4A
=======================================================================
Class Record: * 25.65  2002        Melissa McLimore, Jerome
     Overall: # 24.86  1988        Julie Briggs, Highland, Pocatello
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Nataucha Lowry            11 Vallivue                 25.82    10
  2 Sunny Katsilometes        10 Century                  26.49     8
  3 Elizabeth Wahl            10 Century                  26.68     6
  4 Christina Gamboa          12 Bishop Kelly             26.74     5
  5 Lindsay Brady             10 Bishop Kelly             26.86     4
  6 Jena Bubak                11 Jerome                   26.89     3
  7 Heather Jones             11 Madison                  27.00     2
  8 Linsey Abo                12 Burley                   27.36     1
Preliminaries
  9 Maren Ericson             11 Kuna
  9 Kasie Scott               11 Rigby
 11 Chelsey Furniss           12 Rigby
 12 Kara Bermensolo           10 Bishop Kelly
 13 Allison Hein              12 Sandpoint
 14 Jocelyn Avery             10 Post Falls
 15 Christy Owsley            11 Blackfoot

Girls 400 Meter Dash 4A
===================================================================
Class Record: * 57.97  2002        Melissa McLimore, Jerome
     Overall: # 55.98  2000        Danielle Pridgen, Nampa Christian
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Elizabeth Wahl            10 Century                  59.3hQ  1
  2 Nataucha Lowry            11 Vallivue               1:00.8hQ  2
  3 Lindsay Brady             10 Bishop Kelly             59.6hQ  1
  4 Megan Rolland             10 Emmett                 1:01.0hQ  2
  5 Chelsey Furniss           12 Rigby                  1:01.1hQ  1
  6 Colleen Toomey             9 Caldwell               1:02.0hQ  2
  7 Whitney Woodland          11 Hillcrest              1:02.0hQ  1
  8 Christy Owsley            11 Blackfoot              1:03.4hQ  2
  9 Kaiya Ward                10 Moscow                 1:02.9h   1
 10 Cassandra Banda            9 Caldwell               1:03.3h   1
 11 Haylee Otteson             9 Century                1:04.0h   2
 12 Tey Tey Peterson          12 Moscow                 1:04.8h   2
 13 Circe Cansino              9 Post Falls             1:04.9h   1
 14 Ana Bartholomew           11 Jerome                 1:05.0h   1
 15 Chyna Bailey               9 Rigby                  1:05.3h   2
 16 Lexi Kendall              10 Moscow                 1:06.8h   2

Girls 400 Meter Dash 4A
=======================================================================
Class Record: * 57.97  2002        Melissa McLimore, Jerome
     Overall: # 55.98  2000        Danielle Pridgen, Nampa Christian
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Nataucha Lowry            11 Vallivue                 58.44    10
  2 Lindsay Brady             10 Bishop Kelly             59.33     8
  3 Elizabeth Wahl            10 Century                1:00.11     6
  4 Megan Rolland             10 Emmett                 1:00.24     5
  5 Chelsey Furniss           12 Rigby                  1:01.67     4
  6 Whitney Woodland          11 Hillcrest              1:01.96     3
  7 Colleen Toomey             9 Caldwell               1:02.27     2
  8 Christy Owsley            11 Blackfoot              1:02.86     1
Preliminaries
  9 Kaiya Ward                10 Moscow
 10 Cassandra Banda            9 Caldwell
 11 Haylee Otteson             9 Century
 12 Tey Tey Peterson          12 Moscow
 13 Circe Cansino              9 Post Falls
 14 Ana Bartholomew           11 Jerome
 15 Chyna Bailey               9 Rigby
 16 Lexi Kendall              10 Moscow

Girls 800 Meter Run 4A
=======================================================================
Class Record: * 2:15.47  2003        McKenzie Belzar, Bishop Kelly
     Overall: # 2:13.91  2001        Danielle Pridgen, Nampa Christian
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackie Carter             12 Bishop Kelly           2:14.30*   10
  2 Allix Lee-Painter         11 Moscow                 2:18.24     8
  3 Taryn Trapp               12 Vallivue               2:20.20     6
  4 Stephanie Johnson         10 Burley                 2:20.49     5
  5 Karley Meikle             12 Hillcrest              2:21.63     4
  6 Elyssa Flandro             9 Bishop Kelly           2:25.19     3
  7 Stephanie Manwaring       11 Hillcrest              2:25.81     2
  8 Amanda DeHaas             11 Bishop Kelly           2:26.05     1
  9 Melissa McFaddan          10 Post Falls             2:27.71
 10 Megan Parish               9 Jerome                 2:28.25
 11 Sarah Clark               12 Sandpoint              2:29.09
 12 Andrea Andersen           12 Madison                2:30.32
 13 Kathy Cole                10 Kuna                   2:30.94
 14 Brooke Anderson           12 Hillcrest              2:31.25

Girls 1600 Meter Run 4A
=======================================================================
Class Record: * 5:04.31  2002        Jennifer McPherson, Skyview
     Overall: # 5:04.31  2002        Jennifer McPherson, Skyview
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackie Carter             12 Bishop Kelly           5:17.69    10
  2 Katie O'Neil              12 Bishop Kelly           5:18.72     8
  3 Stephanie Johnson         10 Burley                 5:19.12     6
  4 Allix Lee-Painter         11 Moscow                 5:21.96     5
  5 Rachelle Hawkins          11 Bishop Kelly           5:27.25     4
  6 Taryn Trapp               12 Vallivue               5:28.51     3
  7 Emily Teeples             12 Madison                5:32.92     2
  8 Karley Meikle             12 Hillcrest              5:34.28     1
  9 Melissa McFaddan          10 Post Falls             5:34.66
 10 Molli Lee-Painter         10 Moscow                 5:36.29
 11 Carissa Lee                9 Jerome                 5:38.96
 12 Elyssa Flandro             9 Bishop Kelly           5:41.22
 13 Stephanie Manwaring       11 Hillcrest              5:43.06
 14 Kathy Cole                10 Kuna                   5:43.34
 15 Claire Hasko-Young        12 Moscow                 5:46.42
 16 Nicole Neal               10 Hillcrest              5:58.12

Girls 3200 Meter Run 4A
=======================================================================
Class Record: * 11:16.24  2002        Jennifer McPherson, Skyview
     Overall: # 10:55.19  1993        Angie Mathison, Highland, Craigmont
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Johnson         10 Burley                11:38.70    10
  2 Katie O'Neil              12 Bishop Kelly          12:04.21     8
  3 Rachelle Hawkins          11 Bishop Kelly          12:09.60     6
  4 Claire Hasko-Young        12 Moscow                12:19.23     5
  5 Carissa Lee                9 Jerome                12:20.92     4
  6 Kathy Cole                10 Kuna                  12:23.71     3
  7 Molli Lee-Painter         10 Moscow                12:25.62     2
  8 Emily Teeples             12 Madison               12:38.61     1
  9 Chantell Fluckiger        12 Madison               12:46.71
 10 Sarah Campbell            12 Emmett                12:47.44
 11 Nicole Neal               10 Hillcrest             12:53.77
 12 Lois Symms                10 Vallivue              13:00.39
 13 Micaela Hernandez         12 Bonneville            13:07.62
 14 Maria Foreman             11 Moscow                13:19.96
 15 Meagan Hinkle             11 Vallivue              13:29.04
 -- Emma McInturff            11 Century                     NT

Girls 100 Meter Hurdles 4A
===================================================================
Class Record: * 15.42  2002        Stephanie Barnwell, Kuna
     Overall: # 14.50  1982        Carla Jacoby, Borah
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mykel Barrie              12 Mtn Home               * 14.9hQ  2
  1 Stephanie Barnwell        12 Kuna                   * 14.9hQ  1
  3 Lauren Symmonds           12 Bishop Kelly             15.5hQ  2
  4 Kacy Barrie               10 Mtn Home                 15.7hQ  1
  5 Courtney Adams            10 Sandpoint                15.8hQ  1
  5 Daisey Heiner             12 Burley                   15.8hQ  1
  7 Michayla Pearson          10 Blackfoot                16.2hQ  2
  8 Erica Jensen              12 Kuna                     16.3hQ  2
  9 Brandy Herrera            11 Hillcrest                15.9h   1
 10 Christy Miller            11 Bishop Kelly             16.4h   1
 10 Troi White                10 Mtn Home                 16.4h   2
 12 Meredith Dolny            10 Moscow                   16.5h   1
 12 Paige Knudson             12 Century                  16.5h   1
 14 Hailey Wood                9 Vallivue                 16.7h   2
 15 Sara Weninger             12 Bonneville               18.6h   2
 -- Kasie Scott               11 Rigby                       DQ   2

Girls 100 Meter Hurdles 4A
=======================================================================
Class Record: * 15.42  2002        Stephanie Barnwell, Kuna
     Overall: # 14.50  1982        Carla Jacoby, Borah
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Stephanie Barnwell        12 Kuna                     15.01*   10
  2 Mykel Barrie              12 Mtn Home                 15.06*    8
  3 Lauren Symmonds           12 Bishop Kelly             15.51     6
  4 Kacy Barrie               10 Mtn Home                 16.00     5
  5 Courtney Adams            10 Sandpoint                16.01     4
  6 Daisey Heiner             12 Burley                   16.20     3
  7 Erica Jensen              12 Kuna                     16.65     2
  8 Michayla Pearson          10 Blackfoot                16.77     1
Preliminaries
  9 Brandy Herrera            11 Hillcrest
 10 Christy Miller            11 Bishop Kelly
 10 Troi White                10 Mtn Home
 12 Meredith Dolny            10 Moscow
 12 Paige Knudson             12 Century
 14 Hailey Wood                9 Vallivue
 15 Sara Weninger             12 Bonneville
 -- Kasie Scott               11 Rigby

Girls 300 Meter Hurdles 4A
===================================================================
Class Record: * 45.87  2001        Erica Jensen, Kuna
     Overall: # 43.92  2003        McKenzie Walton, Skyline
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Lauren Symmonds           12 Bishop Kelly             47.0hQ  2
  2 Erica Jensen              12 Kuna                     47.4hQ  1
  2 Jayne Saunders            11 Emmett                   47.4hQ  1
  4 Paige Knudson             12 Century                  47.6hQ  2
  5 Dana Werner                9 Post Falls               47.8hQ  1
  6 Hailey Wood                9 Vallivue                 48.3hQ  2
  7 Meredith Dolny            10 Moscow                   48.9hQ  2
  8 Michayla Pearson          10 Blackfoot                49.2hQ  1
  9 Katie Adams                9 Sandpoint                49.0h   2
 10 Kelsie Benefield          11 Vallivue                 49.4h   1
 11 Kacy Barrie               10 Mtn Home                 50.4h   1
 12 Amy Thiel                 10 Kuna                     51.5h   2
 13 Lori Pratt                 9 Jerome                   51.7h   2
 14 Tasha Goodworth            9 Hillcrest                52.3h   1
 14 Ashley Siddoway           10 Madison                  52.3h   1
 16 Brooke Anderson           12 Hillcrest                53.7h   2

Girls 300 Meter Hurdles 4A
=======================================================================
Class Record: * 45.87  2001        Erica Jensen, Kuna
     Overall: # 43.92  2003        McKenzie Walton, Skyline
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lauren Symmonds           12 Bishop Kelly             45.39*   10
  2 Jayne Saunders            11 Emmett                   45.96     8
  3 Erica Jensen              12 Kuna                     46.71     6
  4 Paige Knudson             12 Century                  47.69     5
  5 Meredith Dolny            10 Moscow                   48.43     4
  6 Dana Werner                9 Post Falls               48.50     3
  7 Michayla Pearson          10 Blackfoot                48.64     2
  8 Hailey Wood                9 Vallivue                 48.88     1
Preliminaries
  9 Katie Adams                9 Sandpoint
 10 Kelsie Benefield          11 Vallivue
 11 Kacy Barrie               10 Mtn Home
 12 Amy Thiel                 10 Kuna
 13 Lori Pratt                 9 Jerome
 14 Tasha Goodworth            9 Hillcrest
 14 Ashley Siddoway           10 Madison
 16 Brooke Anderson           12 Hillcrest

Girls 4x100 Meter Relay 4A
=======================================================================
Class Record: * 50.38  2003        Sandpoint
     Overall: # 48.59  1986        Meridian
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuna  'A'                                             49.71*   10
  2 Bishop Kelly  'A'                                     50.27*    8
  3 Burley  'A'                                           50.67     6
  4 Jerome  'A'                                           50.75     5
  5 Century  'A'                                          51.29     4
  6 Sandpoint  'A'                                        51.69     3
  7 Hillcrest  'A'                                        52.40     2
  8 Bonneville  'A'                                       53.65     1

Girls 4x200 Meter Relay 4A
=======================================================================
Class Record: * 1:45.15  2003        Century
     Overall: # 1:42.97  1986        Borah
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Burley  'A'                                         1:46.00    10
  2 Century  'A'                                        1:46.63     8
  3 Kuna  'A'                                           1:47.64     6
  4 Emmett  'A'                                         1:48.03     5
  5 Jerome  'A'                                         1:49.37     4
  6 Post Falls  'A'                                     1:49.54     3
  7 Bonneville  'A'                                     1:52.08     2
  8 Madison  'A'                                        1:54.77     1

Girls 4x400 Meter Relay 4A
=======================================================================
Class Record: * 4:00.98  2003        Bishop Kelly
     Overall: # 3:57.36  1986        Capital
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bishop Kelly  'A'                                   4:00.8h*   10
  2 Emmett  'A'                                         4:03.1h     8
  3 Vallivue  'A'                                       4:04.4h     6
  4 Jerome  'A'                                         4:10.6h     5
  5 Century  'A'                                        4:12.0h     4
  6 Moscow  'A'                                         4:15.7h     3
  7 Hillcrest  'A'                                      4:20.4h     2
  8 Blackfoot  'A'                                      4:21.0h     1

Girls 800 Sprint Medley 4A
=======================================================================
Class Record: * 1:50.17  2003        Century
     Overall: # 1:46.87  2000        Jerome
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bishop Kelly  'A'                                   1:49.61*   10
  2 Kuna  'A'                                           1:50.90     8
  3 Jerome  'A'                                         1:52.55     6
  4 Moscow  'A'                                         1:53.44     5
  5 Hillcrest  'A'                                      1:53.54     4
  6 Sandpoint  'A'                                      1:54.75     3
  7 Emmett  'A'                                         1:55.40     2
  8 Rigby  'A'                                          1:58.59     1

Girls High Jump 4A
=======================================================================
Class Record: *  5-04  2001        Jessica Taylor, Burley
     Overall: #  6-01  1984        Lisa Bernhagen, Wood River
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kellie Anderson           12 Hillcrest              5-02.00    10
  2 Jessica Grant             12 Vallivue               5-00.00     7
  2 Amy Dyck                  12 Sandpoint              5-00.00     7
  4 Sarah Younger             11 Kuna                  J5-00.00     5
  5 Danielle Hallam           10 Emmett                J5-00.00     4
  6 Rebecca Clark             11 Rigby                  4-10.00     2.5
  6 Angelica Randall          10 Madison                4-10.00     2.5
  8 Megan Rolland             10 Emmett                 4-08.00     0.5
  8 Brandy Herrera            11 Hillcrest              4-08.00     0.5
 10 Janell Tollman            11 Caldwell              J4-08.00
 11 Kandie Knoelk             12 Hillcrest             J4-08.00
 11 Charlene Blauer           12 Burley                J4-08.00
 13 Lori Pratt                 9 Jerome                 4-06.00
 -- Aubrey Rammell            10 Madison                     NH
 -- Hollyann Stutheit         10 Post Falls                  NH

Girls Pole Vault 4A
=======================================================================
Class Record: * 12-07  2002        Julene Bailey, Skyview
     Overall: # 12-07  2002        Julene Bailey, Skyview
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kasie Scott               11 Rigby                 11-00.00    10
  2 Leslie Pulley             11 Post Falls            10-06.00     8
  3 Sara Weninger             12 Bonneville             9-06.00     6
  4 Mandi Richards            12 Moscow                J9-06.00     4.5
  4 Nicole Hubler             12 Vallivue              J9-06.00     4.5
  6 Ashley Musch              11 Bonneville             8-06.00     2
  6 Amy Berglund              11 Moscow                 8-06.00     2
  6 Leslie Walker             11 Emmett                 8-06.00     2
  9 Lara DeCoria              10 Bonneville            J8-06.00
  9 Mattie Coffin             11 Century               J8-06.00
 11 Cleva Burns               10 Jerome                J8-06.00
 12 Tiffany Robins            12 Mtn Home               8-00.00
 13 Jena Carpenter            11 Bishop Kelly          J8-00.00
 14 Lucy Johnson              10 Bishop Kelly           7-06.00

Girls Long Jump 4A
=======================================================================
Class Record: *    18-01  2001        Tammy Stowe, Bishop Kelly
     Overall: # 18-10.50  1983        Kirsten Jensen, Kendrick
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Barnwell        12 Kuna                  16-02.75    10
  2 Linsey Abo                12 Burley                16-02.00     8
  3 Angelica Randall          10 Madison               16-01.00     6
  4 Lindsey Ward              12 Century               15-11.50     5
  5 Mellissa Murillo          10 Emmett                15-09.50     4
  6 Jessica Grant             12 Vallivue              15-09.00     3
  7 Circe Cansino              9 Post Falls            15-06.00     2
  8 Alexis Hansen             11 Blackfoot             15-05.75     1
  9 Raquel Jasso              11 Caldwell              15-04.75
 10 Heather Jones             11 Madison               15-03.50
 10 Brittany Hamblin          11 Jerome                15-03.50
 12 Kellie Anderson           12 Hillcrest             15-01.50
 13 Christy Miller            11 Bishop Kelly          15-00.25
 14 Meredith Dolny            10 Moscow                14-10.25
 15 Michayla Pearson          10 Blackfoot             14-01.25
 16 Heidi Saville              9 Bonneville            13-08.50

Girls Triple Jump 4A
=======================================================================
Class Record: * 37-01.50  2001        Tammy Stowe, Bishop Kelly
     Overall: # 39-02.50  2000        Jessica Zatica, Homedale
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Danielle Hallam           10 Emmett                34-10.00    10
  2 Kellie Anderson           12 Hillcrest             34-05.50     8
  3 Jessica Grant             12 Vallivue              34-01.00     6
  4 Lindsey Ward              12 Century               33-09.00     5
  5 Maren Ericson             11 Kuna                  33-08.50     4
  6 Raquel Jasso              11 Caldwell              33-06.75     3
  7 Christy Miller            11 Bishop Kelly          33-04.25     2
  8 Alicin German             10 Jerome                32-08.50     1
  9 Mellissa Murillo          10 Emmett                32-04.75
 10 Brittany Hamblin          11 Jerome                32-03.75
 11 Heidi Saville              9 Bonneville            31-06.00
 12 Angelica Randall          10 Madison               31-05.50
 13 Nichole Cordon            10 Rigby                 31-00.25
 14 Ysenia Hernandez          11 Bishop Kelly          30-05.50
 14 Hollyann Stutheit         10 Post Falls            30-05.50
 16 Riki Moreland              9 Post Falls            29-10.00

Girls Shot Put 4A
=======================================================================
Class Record: * 40-08.50  2002        Jennifer Donatelli, Mtn Home
     Overall: # 49-05.25  2001        Hollie Tyler, Leadore
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Cardinal            10 Blackfoot             41-04.00*   10
  2 Kelsey Taylor             10 Moscow                37-11.00     8
  3 Janelle Frazier           12 Emmett                36-00.25     6
  4 Cassi Burnett             11 Post Falls            35-09.75     5
  5 Ysenia Hernandez          11 Bishop Kelly          35-00.75     4
  6 Vanessa West              12 Jerome                34-06.25     3
  7 Mariah Bieker             10 Moscow                34-02.25     2
  8 Heather Hansen            11 Madison               33-08.00     1
  9 Sarah Whitely             11 Emmett                33-04.75
 10 Treena Morgan             12 Rigby                 32-09.50
 11 Brittany Wright            9 Madison               32-08.50
 12 Teresa Guzman             11 Emmett                31-10.50
 13 Anna Taber                11 Post Falls            30-05.00
 14 Krista Herr               12 Kuna                  29-10.00
 15 Alicia Jones              10 Century               28-00.25
 16 Kayla Critcher             9 Kuna                  27-09.00

Girls Discus Throw 4A
=======================================================================
Class Record: * 146-09  2002        Jennifer Donatelli, Mtn Home
     Overall: # 154-04  2001        Hollie Tyler, Leadore
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Cardinal            10 Blackfoot               140-03    10
  2 Kelsey Taylor             10 Moscow                  119-01     8
  3 Anna Taber                11 Post Falls              116-09     6
  4 Janelle Frazier           12 Emmett                 J116-09     5
  5 Sarah Whitely             11 Emmett                  116-05     4
  6 Teresa Guzman             11 Emmett                  114-02     3
  7 Vanessa West              12 Jerome                  110-10     2
  8 Heather Hansen            11 Madison                 105-09     1
  9 Jackie Plamer             11 Jerome                  101-09
 10 Ysenia Hernandez          11 Bishop Kelly             99-07
 11 Brittany Wright            9 Madison                  98-10
 12 Cassi Burnett             11 Post Falls               98-02
 13 Treena Morgan             12 Rigby                    97-10
 14 Krista Kulm               10 Jerome                   95-04
 15 Autney Knudson            10 Vallivue                 89-01
 16 Kaleigh Peterson           9 Bonneville               76-02

                 Women - 4A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Bishop Kelly               125        2) Vallivue                   66.50
    2) Emmett                      66.50     4) Kuna                       64
    5) Century                     59        6) Moscow                     56.50
    7) Burley                      50        8) Hillcrest                  41.50
    9) Jerome                      37       10) Post Falls                 27
   11) Blackfoot                   26       12) Madison                    19.50
   13) Rigby                       17.50    14) Sandpoint                  17
   15) Mountain Home               13       16) Bonneville                 11
   17) Caldwell                     5

Boys 100 Meter Dash 4A
===================================================================
Class Record: * 10.96  2002        Adam Williams, Kuna
     Overall: # 10.60  1986        Jim Waite, Meridian
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Matt Taylor               12 Rigby                  * 10.9hQ  2
  2 Matt Lamb                 11 Emmett                   11.1hQ  3
  2 Nick Mechalechko          10 Post Falls               11.1hQ  1
  4 Kyle Tarpley              12 Blackfoot                11.2hQ  1
  5 Rafael Jimenez            12 Blackfoot                11.3hQ  3
  5 Chase Bazil               12 Rigby                    11.3hQ  3
  5 Stew Tracy                10 Bishop Kelly             11.3hQ  3
  8 Rue VanDyke               11 Century                  11.4hQ  2
  9 Kyle Christoffersen       11 Vallivue                 11.3h   1
  9 Dillon Finn               11 Madison                  11.3h   1
 11 Ray Tapp                  12 Hillcrest                11.5h   2
 11 Steve Tracy               11 Bishop Kelly             11.5h   2
 11 Tyson Anderson            12 Burley                   11.5h   3
 14 Darnell Baker             12 Century                  11.6h   3
 14 Jason Bailey              10 Bonneville               11.6h   2
 14 Martin Lebsock            12 Post Falls               11.6h   2

Boys 100 Meter Dash 4A
=======================================================================
Class Record: * 10.96  2002        Adam Williams, Kuna
     Overall: # 10.60  1986        Jim Waite, Meridian
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kyle Tarpley              12 Blackfoot                11.39    10
  2 Matt Taylor               12 Rigby                    11.40     8
  3 Matt Lamb                 11 Emmett                   11.43     6
  4 Chase Bazil               12 Rigby                    11.54     5
  5 Nick Mechalechko          10 Post Falls               11.64     4
  6 Rue VanDyke               11 Century                  11.65     3
  7 Rafael Jimenez            12 Blackfoot                11.65     2
  8 Stew Tracy                10 Bishop Kelly             11.69     1
Preliminaries
  9 Kyle Christoffersen       11 Vallivue
  9 Dillon Finn               11 Madison
 11 Tyson Anderson            12 Burley
 11 Steve Tracy               11 Bishop Kelly
 11 Ray Tapp                  12 Hillcrest
 14 Martin Lebsock            12 Post Falls
 14 Darnell Baker             12 Century
 14 Jason Bailey              10 Bonneville
 -- Adam Slaughter            10 Bishop Kelly
 -- Trey Spath                11 Caldwell

Boys 200 Meter Dash 4A
===================================================================
Class Record: * 22.08  2002        Adam Williams, Kuna
     Overall: # 21.46  1999        John McCauley, Buhl
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Matt Taylor               12 Rigby                    22.4hQ  3
  2 Kyle Christoffersen       11 Vallivue                 22.7hQ  1
  3 Stew Tracy                10 Bishop Kelly             22.8hQ  2
  4 Brett Knighton            12 Century                  22.8hQ  3
  5 Brian Earley              10 Blackfoot                23.2hQ  1
  6 Julian Konnerth           12 Jerome                   23.4hQ  2
  6 Tyson Anderson            12 Burley                   23.4hQ  2
  8 Jacob Nay                 11 Bishop Kelly             23.0hq  3
  9 Ray Tapp                  12 Hillcrest                23.4h   1
 10 Jason Overauker           10 Century                  23.5h   2
 11 Martin Lebsock            12 Post Falls               23.6h   3
 11 Jared Croy                10 Kuna                     23.6h   2
 13 Jimmie Hitch              12 Moscow                   23.7h   3
 14 Chad Hecker                9 Sandpoint                24.0h   1
 14 James Howell              10 Madison                  24.0h   3
 16 Nick Canger               11 Post Falls               24.2h   2

Boys 200 Meter Dash 4A
=======================================================================
Class Record: * 22.08  2002        Adam Williams, Kuna
     Overall: # 21.46  1999        John McCauley, Buhl
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Matt Taylor               12 Rigby                    22.60    10
  2 Stew Tracy                10 Bishop Kelly             22.89     8
  3 Kyle Christoffersen       11 Vallivue                 22.91     6
  4 Jacob Nay                 11 Bishop Kelly             23.18     5
  5 Brett Knighton            12 Century                  23.35     4
  6 Tyson Anderson            12 Burley                   23.61     3
  7 Brian Earley              10 Blackfoot                23.67     2
  8 Julian Konnerth           12 Jerome                   23.71     1
Preliminaries
  9 Ray Tapp                  12 Hillcrest
 10 Jason Overauker           10 Century
 11 Martin Lebsock            12 Post Falls
 11 Jared Croy                10 Kuna
 13 Jimmie Hitch              12 Moscow
 14 Chad Hecker                9 Sandpoint
 14 James Howell              10 Madison
 16 Nick Canger               11 Post Falls

Boys 400 Meter Dash 4A
===================================================================
Class Record: * 49.52  2003        Dean Connett, Century
     Overall: # 48.03  1984        Dean Sword, Nampa
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Kyle Christoffersen       11 Vallivue                 49.8hQ  2
  2 Andrew Sparhawk           12 Madison                  50.9hQ  1
  3 Brett Knighton            12 Century                  50.0hQ  2
  4 Dan Morton                12 Hillcrest                51.6hQ  1
  5 Dillon Finn               11 Madison                  50.2hQ  2
  6 James Parrish             11 Madison                  52.1hQ  1
  7 Darin Williams            11 Kuna                     52.1hQ  2
  8 Britt Thiessen            11 Jerome                   52.3hQ  1
  9 Jared Croy                10 Kuna                     52.4h   2
 10 Brett Boesiger            10 Jerome                   53.2h   2
 11 Mike Staggs               10 Sandpoint                53.4h   2
 11 Mike Hennis               12 Kuna                     53.4h   1
 13 Joe Fouts                 11 Caldwell                 53.8h   1
 14 Patrick Fleming           10 Jerome                   53.9h   1
 15 Frank Eckwright           12 Moscow                   54.2h   1
 16 Jordan Jenkins            11 Bonneville               54.5h   2

Boys 400 Meter Dash 4A
=======================================================================
Class Record: * 49.52  2003        Dean Connett, Century
     Overall: # 48.03  1984        Dean Sword, Nampa
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kyle Christoffersen       11 Vallivue                 49.32*   10
  2 Brett Knighton            12 Century                  49.40*    8
  3 Dan Morton                12 Hillcrest                50.49     6
  4 Andrew Sparhawk           12 Madison                  50.85     5
  5 Dillon Finn               11 Madison                  50.92     4
  6 Darin Williams            11 Kuna                     51.63     3
  7 James Parrish             11 Madison                  51.89     2
  8 Britt Thiessen            11 Jerome                   52.19     1
Preliminaries
  9 Jared Croy                10 Kuna
 10 Brett Boesiger            10 Jerome
 11 Mike Hennis               12 Kuna
 11 Mike Staggs               10 Sandpoint
 13 Joe Fouts                 11 Caldwell
 14 Patrick Fleming           10 Jerome
 15 Frank Eckwright           12 Moscow
 16 Jordan Jenkins            11 Bonneville

Boys 800 Meter Run 4A
=======================================================================
Class Record: * 1:53.62  2002        Nick Symmonds, Bishop Kelly
     Overall: # 1:52.47  1997        Tyson Teeples, Sugar-Salem
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Wolfe               12 Century                1:59.70    10
  2 Ben Keily                 12 Bishop Kelly           2:00.04     8
  3 Josh Schweinsberg         12 Hillcrest              2:00.13     6
  4 Derek Wanders             11 Vallivue               2:00.22     5
  5 Gary Orton                12 Madison                2:00.71     4
  6 Skyler Johns              11 Emmett                 2:00.96     3
  7 Nate Villabol             12 Moscow                 2:03.35     2
  8 Mitch McGreevy            10 Moscow                 2:03.82     1
  9 Spencer Carter             9 Bishop Kelly           2:04.23
 10 Lawerence Johnson         11 Mtn Home               2:04.72
 11 Mark Calhoun              12 Moscow                 2:04.89
 12 Dutton McCauley           10 Hillcrest              2:04.92
 13 Jacob Bailey              10 Blackfoot              2:06.01
 14 Troy Tolman               10 Jerome                 2:06.15
 15 Chris Hawkins             11 Sandpoint              2:06.18

Boys 1600 Meter Run 4A
=======================================================================
Class Record: * 4:20.02  2002        Nick Symmonds, Bishop Kelly
     Overall: # 4:10.95  1999        Gene Betancourt, Caldwell
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Drew Johnson              12 Burley                 4:27.30    10
  2 Aaron Wolfe               12 Century                4:31.04     8
  3 Gary Attebury             11 Hillcrest              4:32.36     6
  4 Gary Orton                12 Madison                4:33.29     5
  5 Steven Portratz           11 Moscow                 4:34.55     4
  6 Jason McKee               11 Century                4:36.31     3
  7 Ryan Davis                12 Rigby                  4:36.96     2
  8 Ben Larsen                10 Hillcrest              4:41.28     1
  9 Harrison Livsey           11 Hillcrest              4:41.34
 10 Derek Wanders             11 Vallivue               4:41.99
 11 Spencer Carter             9 Bishop Kelly           4:45.58
 12 Mike Tobiason             10 Bishop Kelly           4:46.57
 13 Travis Stepon             12 Emmett                 4:47.73
 14 Steven Farr                9 Moscow                 4:48.63
 15 Darin Anderson            11 Vallivue               4:50.82
 -- Ben Keily                 12 Bishop Kelly                DQ

Boys 3200 Meter Run 4A
=======================================================================
Class Record: * 9:35.74  2002        Nick Symmonds, Bishop Kelly
     Overall: # 9:06.58  1999        Jed Barta, Bonneville
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Wolfe               12 Century                9:35.64*   10
  2 Drew Johnson              12 Burley                 9:50.9h     8
  3 Gary Attebury             11 Hillcrest              9:54.0h     6
  4 Ryan Davis                12 Rigby                 10:03.7h     5
  5 Steven Portratz           11 Moscow                10:04.0h     4
  6 Ben Larsen                10 Hillcrest             10:12.6h     3
  7 Ben Keily                 12 Bishop Kelly          10:13.7h     2
  8 Jason McKee               11 Century               10:17.0h     1

Boys 110 Meter Hurdles 4A
===================================================================
Class Record: * 14.93  2002        Stephen Ward, Post Falls
     Overall: # 14.08  1985        Darrin Harris, Capital
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Tall                 12 Hillcrest                15.1hQ  2
  2 Nick Groff                11 Caldwell                 15.3hQ  1
  3 Roger Blair               12 Sandpoint                15.2hQ  2
  4 Kevin Nielson             12 Madison                  15.4hQ  1
  5 Bryce Maybee               9 Madison                  15.5hQ  2
  6 Cameron Harrison          11 Hillcrest                15.9hQ  1
  7 Shad Hattaway             11 Kuna                     15.6hQ  2
  8 Brett Hamilton            12 Jerome                   16.1hQ  1
  9 Cory Bernaiche            11 Mtn Home                 16.0h   2
 10 Will Halterman            11 Caldwell                 16.1h   2
 11 Tyrel Fredrickson         12 Century                  16.2h   1
 11 Blake Mahler              11 Sandpoint                16.2h   1
 13 Tom Callen                11 Jerome                   16.5h   2
 14 Tyrell Keck               11 Bonneville               17.3h   2
 15 Trevor Arnold             11 Kuna                     17.5h   1
 16 Travis Comstock           10 Vallivue                 17.6h   1

Boys 110 Meter Hurdles 4A
=======================================================================
Class Record: * 14.93  2002        Stephen Ward, Post Falls
     Overall: # 14.08  1985        Darrin Harris, Capital
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ryan Tall                 12 Hillcrest                15.08    10
  2 Kevin Nielson             12 Madison                  15.46     8
  3 Roger Blair               12 Sandpoint                15.49     6
  4 Shad Hattaway             11 Kuna                     16.09     5
  5 Bryce Maybee               9 Madison                  16.28     4 Photo
  6 Cameron Harrison          11 Hillcrest                16.35     3
  7 Brett Hamilton            12 Jerome                   16.54     2
  8 Nick Groff                11 Caldwell                 16.86     1
Preliminaries
  9 Cory Bernaiche            11 Mtn Home
 10 Will Halterman            11 Caldwell
 11 Tyrel Fredrickson         12 Century
 11 Blake Mahler              11 Sandpoint
 13 Tom Callen                11 Jerome
 14 Tyrell Keck               11 Bonneville
 15 Trevor Arnold             11 Kuna
 16 Travis Comstock           10 Vallivue

Boys 300 Meter Hurdles 4A
===================================================================
Class Record: * 38.51  2002        Stephen Ward, Post Falls
     Overall: # 37.75  1999        Tim Flint, Skyline
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Kevin Nielson             12 Madison                  40.6hQ  1 Photo
  1 Ryan Tall                 12 Hillcrest                40.6hQ  2
  3 Reece Noble               12 Kuna                     41.7hQ  2
  4 Shad Hattaway             11 Kuna                     42.2hQ  1
  5 Nick Groff                11 Caldwell                 41.9hQ  2
  6 Roger Blair               12 Sandpoint                42.4hQ  1
  7 Brett Hamilton            12 Jerome                   42.2hQ  2
  8 Ben Johnson               10 Hillcrest                42.6hQ  1
  9 Blake Mahler              11 Sandpoint                43.1h   2
 10 Travis Comstock           10 Vallivue                 43.3h   1
 10 Matt Semons               10 Century                  43.3h   2
 12 Taylor Ricks              10 Hillcrest                43.4h   2
 13 Tyrel Fredrickson         12 Century                  44.3h   1
 14 John Mosman               11 Moscow                   45.1h   1
 15 Trevor Arnold             11 Kuna                     46.5h   1
 -- Rand Kline                11 Vallivue                    DQ   2

Boys 300 Meter Hurdles 4A
=======================================================================
Class Record: * 38.51  2002        Stephen Ward, Post Falls
     Overall: # 37.75  1999        Tim Flint, Skyline
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kevin Nielson             12 Madison                  39.95    10
  2 Ryan Tall                 12 Hillcrest                39.96     8
  3 Roger Blair               12 Sandpoint                41.35     6
  4 Shad Hattaway             11 Kuna                     41.53     5
  5 Reece Noble               12 Kuna                     41.72     4
  6 Ben Johnson               10 Hillcrest                43.21     3
  7 Brett Hamilton            12 Jerome                   43.70     2
  8 Nick Groff                11 Caldwell                 45.84     1
Preliminaries
  9 Blake Mahler              11 Sandpoint
 10 Travis Comstock           10 Vallivue
 10 Matt Semons               10 Century
 12 Taylor Ricks              10 Hillcrest
 13 Tyrel Fredrickson         12 Century
 14 John Mosman               11 Moscow
 15 Trevor Arnold             11 Kuna
 -- Rand Kline                11 Vallivue

Boys 4x100 Meter Relay 4A
=======================================================================
Class Record: * 43.49  2002        Moscow
     Overall: # 42.44  1989        Centennial
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bishop Kelly  'A'                                     43.79    10
  2 Blackfoot  'A'                                        43.79     8
  3 Sandpoint  'A'                                        44.28     6
  4 Post Falls  'A'                                       44.42     5
  5 Hillcrest  'A'                                        44.60     4
  6 Mountain Home  'A'                                    44.62     3
  7 Rigby  'A'                                            45.05     2
  8 Jerome  'A'                                           49.7h     1

Boys 4x200 Meter Relay 4A
=======================================================================
Class Record: * 1:30.94  2002        Moscow
     Overall: # 1:27.85  1986        Borah
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Madison  'A'                                        1:31.79    10  Photo
  2 Century  'A'                                        1:31.93     8
  3 Sandpoint  'A'                                      1:32.44     6
  4 Mountain Home  'A'                                  1:33.40     5
  5 Post Falls  'A'                                     1:33.48     4
  6 Blackfoot  'A'                                      1:33.62     3
 -- Hillcrest  'A'                                           DQ
 -- Kuna  'A'                                                DQ

Boys 4x400 Meter Relay 4A
=======================================================================
Class Record: * 3:23.04  2002        Bishop Kelly
     Overall: # 3:20.49  1986        Capital
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hillcrest  'A'                                      3:26.01    10
  2 Century  'A'                                        3:27.41     8
  3 Vallivue  'A'                                       3:28.97     6
  4 Kuna  'A'                                           3:29.38     5
  5 Sandpoint  'A'                                      3:31.66     4
  6 Moscow  'A'                                         3:34.19     3
 -- Blackfoot  'A'                                           DQ
 -- Jerome  'A'                                              DQ

Boys 1600 Sprint Medley 4A
=======================================================================
Class Record: * 3:33.00  2003        Kuna
     Overall: # 3:31.41  1998        Jerome
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Century  'A'                                        3:36.34    10
  2 Emmett  'A'                                         3:37.65     8
  3 Madison  'A'                                        3:37.95     6
  4 Moscow  'A'                                         3:43.75     5
  5 Vallivue  'A'                                       3:44.53     4
  6 Jerome  'A'                                         3:45.10     3
  7 Rigby  'A'                                          3:45.53     2
 -- Hillcrest  'A'                                          DNF

Boys High Jump 4A
=======================================================================
Class Record: *  6-04  2001        Steve Giles, Bishop Kelly
     Overall: #  7-01  1993        Tory Bailey, Moscow
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles Tietjen           12 Madison                6-02.00    10
  2 Charlie Hirning           10 Sandpoint              6-00.00     7
  2 Coltt Gullickson          12 Kuna                   6-00.00     7
  4 Andy Dutton               10 Century               J6-00.00     4.5
  4 Corbin Duer                9 Bishop Kelly          J6-00.00     4.5
  6 KC Billetz                11 Post Falls             5-10.00     2.5
  6 Randy Purcell             10 Blackfoot              5-10.00     2.5
  8 Eric DeMers               11 Sandpoint              5-08.00 .333333
  8 Jon Blackburn             12 Madison                5-08.00 .333333
  8 Dillon Baker              12 Jerome                 5-08.00 .333333
 11 Brandon Cox               12 Hillcrest             J5-08.00
 11 Kory Olaveson             11 Rigby                 J5-08.00
 11 James Rincon              11 Century               J5-08.00
 11 Nathan Jaussi             12 Hillcrest             J5-08.00
 15 Jordan Keck               11 Bonneville             5-06.00
 15 Skyler Johns              11 Emmett                 5-06.00

Boys Pole Vault 4A
=======================================================================
Class Record: * 15-05  2001        Robbie Haynie, Skyview
     Overall: # 16-06  2003        Donovan Kilartin, Eagle
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Max Hansen                11 Madison               13-06.00    10
  2 Casey Schooley            10 Post Falls            13-00.00     8
  3 Matt Kay                  12 Burley                12-06.00     6
  4 Corbin Duer                9 Bishop Kelly          12-00.00     4.5
  4 Jacob Barney              12 Blackfoot             12-00.00     4.5
  6 Jarem Allred              11 Bonneville           J12-00.00     3
  7 Jordan Keck               11 Bonneville            11-06.00     2
  8 Joshua Peterson           11 Bonneville            11-00.00     1
  9 Taylor Edginton            9 Rigby                J11-00.00
  9 Eric Smith                10 Mtn Home             J11-00.00
 11 Tim Amon                  10 Century              J11-00.00
 11 Freddie Chavez            11 Caldwell             J11-00.00

Boys Long Jump 4A
=======================================================================
Class Record: * 22-01.50  2003        Adam Stokes, Vallivue
     Overall: #    24-08  1985        Jim Waite, Meridian
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vern Given                12 Vallivue              20-08.25    10
  2 John Willy                12 Post Falls            20-04.00     8
  3 Randy Purcell             10 Blackfoot             20-02.75     6
  4 KC Billetz                11 Post Falls            20-02.00     5
  5 Steve Wold                12 Sandpoint             19-11.00     4
  6 Jon Blackburn             12 Madison               19-09.75     3
  7 Brian Earley              10 Blackfoot             19-07.00     2
  8 Andrew Sparhawk           12 Madison               19-04.50     1
  9 Jacob Waldorf             10 Kuna                  18-10.50
 10 Scott Baird               11 Hillcrest             18-07.50
 11 Jacob Martin              11 Burley                18-05.50
 12 Tyrel Fredrickson         12 Century               18-04.00
 13 Marcus Thayn               9 Emmett                18-03.75
 14 Carston Mellies           10 Kuna                  16-11.50

Boys Triple Jump 4A
=======================================================================
Class Record: * 45-04.50  2002        Tom Bailey, Moscow
     Overall: # 47-10.25  1990        Erik Brewington, MIddleton
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 John Willy                12 Post Falls            43-03.75    10
  2 KC Billetz                11 Post Falls            42-11.00     8
  3 Eric DeMers               11 Sandpoint             42-07.50     6
  4 Vern Given                12 Vallivue              41-11.00     5
  5 Andrew Sparhawk           12 Madison               41-10.25     4
  6 Jonathon Kissel           12 Century               41-08.50     3
  7 Marcus Thayn               9 Emmett                40-11.00     2
  8 Jon Blackburn             12 Madison               40-10.00     1
  9 Corbin Duer                9 Bishop Kelly          39-10.25
  9 Tyrel Fredrickson         12 Century               39-10.25
 11 Reece Noble               12 Kuna                  39-09.50
 12 Carston Mellies           10 Kuna                  39-07.75
 13 Chase Phillips             9 Rigby                 39-06.00
 14 Michael Packer            10 Blackfoot             39-04.50
 15 Kory Olaveson             11 Rigby                 39-01.00
 16 Brandon Cox               12 Hillcrest             38-06.75

Boys Shot Put 4A
=======================================================================
Class Record: * 55-02.75  2003        David Lissy, Sandpoint
     Overall: #    64-03  2001        Zeb Sion, Highland, Pocatello
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matt Lamb                 11 Emmett                54-06.25    10
  2 Drew Tavares              12 Caldwell              50-03.00     8
  3 Sean Lissy                11 Sandpoint             49-04.25     6
  4 Nick Albertson            12 Sandpoint             48-11.00     5
  5 Matt Groves               11 Caldwell              47-05.50     4
  6 Sheldon Cramer            10 Sandpoint             45-11.50     3
  7 Kimball Arritt            11 Madison               45-10.50     2
  8 Daniel Galloway           11 Emmett                45-01.75     1
  9 Greg Dolny                12 Moscow                44-03.50
 10 Cole Jones                12 Burley                44-01.75
 11 Ryan Helbling             11 Moscow                44-01.00
 12 Jarom Prestwich           11 Rigby                 43-08.25
 13 Caom Hansen               12 Mtn Home              42-11.50
 14 Mark Asper                12 Bonneville            40-11.00
 15 Jace Poulsen              12 Rigby                 40-09.25

Boys Discus Throw 4A
=======================================================================
Class Record: * 158-05  2003        David Lissy, Sandpoint
     Overall: # 203-09  1995        Ian Waltz, Post Falls
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matt Lamb                 11 Emmett                  177-01*   10
  2 Caom Hansen               12 Mtn Home                161-03*    8
  3 Drew Tavares              12 Caldwell                151-04     6
  4 Greg Dolny                12 Moscow                  140-04     5
  5 Jace Poulsen              12 Rigby                   134-05     4
  6 Eric Dewall               12 Century                 132-02     3
  7 Mike Jensen               12 Post Falls              130-07     2
  8 Gareth Machrill           12 Kuna                    130-03     1
  9 Braden Mockli             12 Madison                 127-01
 10 Sheldon Cramer            10 Sandpoint               126-06
 11 Clay Swan                 12 Jerome                  123-09
 12 Evan Sonderegger          12 Madison                 122-04
 13 Cody White                12 Emmett                  120-02
 14 Nick Lamott               12 Bishop Kelly            118-00
 15 Jake Stroisch             12 Post Falls              116-01
 16 Seth Lamb                 10 Madison                 115-04


                  Men - 4A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Madison                     89.33     2) Century                    83.50
    3) Hillcrest                   66        4) Sandpoint                  59.33
    5) Post Falls                  56.50     6) Vallivue                   46
    7) Bishop Kelly                43        8) Emmett                     40
    8) Blackfoot                   40       10) Rigby                      38
   11) Kuna                        30       12) Burley                     27
   13) Moscow                      24       14) Caldwell                   20
   15) Mountain Home               16       16) Jerome                     10.33
   17) Bonneville                   6









NOTE: This site has been designed and optimized for viewing with Microsoft Internet Explorer version 4.0 and later.
If you are experiencing difficulty viewing any portion of this site, please download the most recent version from Microsoft.

This information is copyrighted to the IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this
information is strictly prohibited without the express, written consent of IdahoSports.com.
Copyright 1997 - 2004 IdahoSports.com